CV wzory i przykłady

CV - wzory i przykłady

Jak napisać dobre CV?

Myślisz, że jest to coś trudnego? - nic bardziej mylnego.

Szybko przekonasz się, że można to zrobić bez problemu.

Pamiętaj!
Osoba rekrutująca poświęca około jednej minuty na przeczytanie Twojego CV.
Czy warto napisać je dobrze i dopracować najmniejsze szczegóły tak aby na tej minucie się nie skończyło?

Gotowy(a) na zmiany, no to...

Zaczynamy

CV czyli życiorys, to pierwsza, więc najważniejsza informacja, która służy do wstępnej analizy i oceny Twojej osoby.

Nie masz wpływu na wiele czynności związanych z procesem rekrutacji, na to czy kadrowiec zadzwoni do Ciebie i poinformuje o wynikach rekrutacji, nie masz również wpływu na treść pytań, na które będziesz musiał(a) odpowiedzieć. Mimo to jest wiele innych czynności, na które możesz wpłynąć w procesie rekrutacyjnym, a w szczególności na życiorys, który jest, jak już wcześniej wspomnieliśmy, pierwszym i najważniejszym narzędziem rekrutacji.

CV jest pewnego rodzaju metką, a zarazem reklamą przyczepioną do towaru i dlatego powinna zawierać wszystkie niezbędne informacje na temat oferowanego produktu. Na podstawie tych informacji klient podejmuje decyzję, więc pamiętaj, że to Ty jesteś towarem a pracodawca, do którego się zwracasz klientem.

Wiele największych firm przeznaczają olbrzymie fundusze na sposób i rodzaj pakowania swoich oferowanych produktów, ponieważ to jest bardzo istotne przy podejmowaniu decyzji o ich zakupie. Dlatego pamiętaj aby Twój życiorys spełniał wszystkie wymogi formalne, przyjęte standardy i jednocześnie wyróżniał się spośród innych życiorysów osób aplikujących na stanowisko, o które się starasz. Bardzo często w odpowiedzi na ogłoszenie o wakacie, na biurko rekrutującego trafia setki życiorysów i wówczas ich selekcja jest bezlitosna. Prowadzi do zawężenia liczby kandydatów w zależności od informacji zawartych w przysłanych ofertach osobowych.

Twoje CV musi więc być niepowtarzalne aby przykuć uwagę rekrutującego, a zatem powinno być pociągające wizualnie i łatwe w lekturze. Od tego zależy pierwsza reakcja czytającego.

Nie musisz już przeglądać setek stron www z poradami:
jak pisać cv,
jak pisać list motywacyjny,
jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej !

Nie musisz już szukać: przykładowe listy motywacyjne, wzory cv!

Teraz masz NIEZBĘDNIK

Napisanie dobrego CV wbrew pozorom nie jest trudne, więc należy napisać go samodzielnie. Powinieneś(aś) jedynie przygotować się i skoncentrować na jego stworzeniu, aby był jak najbardziej czytelny i napisany w przejrzysty sposób, tak aby informacje w nim zawarte stanowiły zwięzły a jednocześnie treściwy materiał dotyczący Twojej osoby.

W niezbędniku przedstawiamy porady dotyczące pisania CV: jak powinno wyglądać, co powinno zawierać, czego należy unikać w życiorysie oraz pokazujemy najczęściej spotykane błędy w CV i wzór dobrego CV.
-------------------------------
Pobierz NIEZBĘDNIK, a w nim znajdziesz całość poradnika "CV - jak napisać aby było dobre i skuteczne".

 


©2005-2007 PartnersTeam. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Praca

Google

CV - wzory i przykłady